nejvýznamnější reference

Mercedes-Benz Turecko


manipulátory, přesuvny, točny pro dopravu skeletu autobusu ve svařovně


Více referencí

napsali o nás

Unikátní licí jeřáby NOPO pro ruskou vagonku


Technický týdeník 

Výrobu sofistikované jeřábové techniky pro slévárnu ruské vagonky TVSZ (Tichvinskij Vagonostroitelnyj Zavod) ve městě Tikhvin v Leningradské oblasti zahájila firma NOPO ENGINEERING z Hradce Králové.
 


Další články zde

aktuality  neděle 16.05.2021 8:38

Vztahy s ruskými zákazníky se nám daří dále rozvíjet

Za poslední období roku 2014 firma NOPO dodala svá zařízení v hodnotě desítek milionů korun převážně odběratelům ze zemí EU. Mezi nejvýznamnější patří CHART Ferox Děčín, KOVOSVIT MAS Sezimovo Ústí, VW Hannover, Iveco Czech Republic Vysoké Mýto, Automotive Lighting Jihlava, PSA Trnava, ŠKODA AUTO Mladá Boleslav a jiné.

...

Podílíme se na výrobě největších nádob na světě


Na konci měsíce března byl úspěšně zakončen zkušební provoz 2 kusů linek délky 22 m na svařování nádob ve firmě Chart Ferox Děčín. Linky jsou složeny z polohovadel, podélných dopravníků a tvarovacích pák. Slouží pro výrobu největších nádob na světě o ø 6 m a délce 44 m.

...


Více aktualit

Aktuality

Vztahy s ruskými zákazníky se nám daří dále rozvíjet


Za poslední období roku 2014 firma NOPO dodala svá zařízení v hodnotě desítek milionů korun převážně odběratelům ze zemí EU. Mezi nejvýznamnější patří CHART Ferox Děčín, KOVOSVIT MAS Sezimovo Ústí, VW Hannover, Iveco Czech Republic Vysoké Mýto, Automotive Lighting Jihlava, PSA Trnava, ŠKODA AUTO Mladá Boleslav a jiné. Zejména s ohledem na současnou situaci mezi EU a Ruskou federací si také velmi ceníme navázání na úspěšně realizované projekty na území Ruské federace v posledních letech, konkrétně největšího letošního kontraktu za více jak 1 mil. EUR pro ruského zákazníka, firmu «TikhvinСhemMash» Leningrad. Dodávka 2 kusů přesuven na vagóny zahrnuje 1 kus přesuvny vnitřní (nosnost 80t – délka 25 m) s předáním do konce roku 2014 a 1 kus přesuvny vnější o nosnosti 80t – délce 29,5 m. Vnější přesuvna je kompletně zakrytá, má 8 speciálních podvozků pro křížení s kolejemi vlečky a její ovládání je plně automatizované. Termín předání je naplánován na 03/2015.

Podílíme se na výrobě největších nádob na světě

Na konci měsíce března byl úspěšně zakončen zkušební provoz 2 kusů linek délky 22 m na svařování nádob ve firmě Chart Ferox Děčín. Linky jsou složeny z polohovadel, podélných dopravníků a tvarovacích pák. Slouží pro výrobu největších nádob na světě o ø 6 m a délce 44 m.

Skladovací systém pro ŠKODA AUTO

Společnost NOPO ENGINEERING opět potvrzuje svoje kvality, když v náročném výběrovém řízení uspěla se svým technickým řešením a získala tak další kontrakt pro závod ŠKODA AUTO, a.s. v Mladé Boleslavi. Jedná se o dodávku skladovacího systému se speciálním teleskopickým manipulátorem pro manipulaci a skladování přípravků lisovacího nářadí. I přes technologicky složitější akci bude NOPO ENGINEERING tuto dodávku realizovat v poměrně krátké dodací lhůtě. Značka NOPO tak znovu dokazuje umění souladu užitné hodnoty navrženého řešení a ceny.
Nejnovější projekty

NOPO ENGINEERING s. r. o. Hradec Králové v současném „těžkém“ období nespoléhá jen na český trh. Důkazem jsou projekty realizované v posledních měsících v zahraničí. Jedná se zejména o:

„AUDI“ INGOLSTADT NĚMECKO – 2x jeřáb 50t/25t/28m;
„MAGNA“ PETROHRAD, KALUGA, NIZNYJ NOVGOROD – RUSKO - 4x jeřáb 50t/50t/22m;
„MARUISHI“ JAPONSKO – 2x aut. jeřáb na role papíru
„AMKODOR“ BĚLORUSKO – 7x jeřáb 10t/24m
„VESTAS NACELLES“ Lübeck/Travemünde NĚMECKO - aut. manipulátor na výrobu rotorů a statorů větrných elektráren
„PEGAS NONWOVENS“ EGYPT – Manipulátor na role papíru

Nezapomínáme však ani na český trh:

„MAS KOVOSVIT“ SEZIMOVO ÚSTÍ – jeřáby
„IVECO IRISBUS“ VYSOKÉ MÝTO – transportní systém na karoserie
„ŠKODA AUTO a. s. MLADÁ BOLESLAV“ – obracedlo forem 40t


Řešíme:

„CHART FEROX“ DĚČÍN – 2x automatická linka na výrobu nádoby Ø 6m – délky 24m – skládá se ze soustavy rotačních polohovadel a podélných dopravníků, které postupně zajistí svaření nádoby ze segmentů - termín předání 11/2013.
 

Dokončení první etapy v AUDI
Dne 7. 6. 2013 firma NOPO předala jeden ze dvou kusů procesních jeřábů 50t/25t/28,5m ve firmě Audi Ingolstadt. Tyto jeřáby pracují ve slévárně výše uvedené firmy poblíž města Münchmünster. Firma NOPO se touto zakázkou, na které spolupracuje s obchodní firmou Carl Stahl, začíná úspěšně prosazovat na náročném německém trhu.

Úspěšné zprovoznění jeřábu 50t v Rusku
V závěru loňského roku společnost NOPO ENGINEERING, s.r.o. uvedla do provozu speciální jeřáb o nosnosti 50t v Nižním Novgorodě. Jedná se o dokončení první etapy rozsáhlého projektu pro ruské závody nadnárodní společnosti Magna. Díky technickému řešení, kdy jeřáb má dvě kočky jež se pohybují mezi mosty jeřábu, došlo ke snížení zástavbových rozměrů a zákazník tak uspořil nemalé náklady na náročné úpravy stávajícího provozu.
PROJEKT TISÍCILETÍ MIR.1200
NOPO ENGINEERING s.r.o. se stala součástí evolučního projektu dostavby Jaderné elektrárny Temelín.  Dne 2. července 2012 se v Praze uskutečnilo slavnostní předání nabídky do výběrového řízení na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín. Tuto nabídku zpracovalo Konsorcium MIR.1200, jehož významným členem je i NOPO ENGINEERING.

Konsorcium se skládá z předních dodavatelů jak know-how, tak techniky i jaderného paliva. Setkání se účastnila řada významných představitelů, mezi nimiž nechyběl velvyslanec Ruské federace pan Sergej Borisovič Kiselev, viceprezident společnosti Atomstrojexport pan Genadij Tepkyan, zástupci lídra konsorcia Škody JS pan Josef Perlík, Miroslav Fiala a mnoho dalších.

NOPO ENGINEERING je v tomto projektu významným dodavatelem jeřábů, zdvihadel a manipulačního vozíku. Jen technická část nabídky se skládá ze 24 svazků, celkový rozsah dokumentace činí zhruba 80 tisíc stran a její váha byla odhadnuta na jednu tunu. Celý projekt je založen na referenčních řešeních potvrzujících svou spolehlivost a efektivitu, tedy vlastnostech, které jsou pro NOPO ENGINEERING prioritou a samozřejmostí.Expedice jeřábů do Indonesie
Poslední květnovou středu byla zahájena expedice dvou kusů plně automatizovaných papírenských jeřábů o nosnosti 20t s bezmála 30metrovým rozpětím do Indonesie. Byla tak započata finální fáze realizace projektu, který svým charakterem řadíme mezi organizačně náročnější. Úspěch v tendru pro japonský papírenský gigant MARUISHI Co., Ltd. tak prokázal kvality společnosti NOPO ENGINEERING ve schopnosti realizovat náročné dodávky dle individuálních potřeb zákazníků i do takto vzdálených destinací světa, což nás opět posouvá ke světovým špičkám v oboru.
Zavedení systému ISO 14001
Vážení zákazníci, v rámci zvyšování kvality našich služeb jsme zavedli systém environmentálního managementu splňující požadavky ČSN EN ISO 14001:2005.
Zároveň jsme úspěšně obhájili již zavedený systém managementu kvality splňující požadavky ČSN EN ISO 9001:2009 a ČSN EN ISO 3834-2:2006.
Jeřáby pro ŠKODA AUTO
Zahájena výroba dvou speciálních jeřábů o nosnosti 63t a 70t s rozpětím 42m pro nově budovanou halu lisovny ŠKODA AUTO, a.s. Výrobní jeřáb o nosnosti 70t bude vybaven automatickým chapadlem pro manipulaci s více než 60tunovými lisovacími formami, polohovacím zařízením s vysokou přesností, kamerovým systémem proti rozhýbání břemene a dalšími unikátními prvky.NOPO ENGINEERING s.r.o. Zemědělská 898/3, 500 03 Hradec Králové, Czech Republic